Obserwatorzy

wtorek, 11 marca 2014

Anioły i róże

Wszystkie dotychczasowe moje prace robiłam dla znajomych lub kogoś z rodziny. Inne prace robiłam dla własnej przyjemności i czasami udało mi się je sprzedać. Jednak razu pewnego napisała do mnie Basia z Szeptów Serca z pytaniem, czy zrobiłabym dla niej tace. Powiem szczerze, że byłam i zaskoczona i szczęśliwa, że zupełnie nieznana mi osoba zamówiła coś u mnie. Odebrałam to jako wyróżnienie, docenienie mojej pracy co bardzo mnie uskrzydliło, bo ja wciąż krytycznie oceniam to co robię i wciąż chciałabym aby efekty były lepsze.
Basia wybrała sobie motyw z aniołkami i różami, zasugerowała tylko odrobinę kolor i cierpliwie czekała. Stresowałam się  podczas pracy, bo zawsze im bardziej zależy mi na dobrym efekcie tym gorzej to wychodzi. Ale ostatecznie byłam zadowolona.
Boki tacy zrobiłam zielone (według sugestii Basi) całość w kolorze ecru, motyw lekko pocieniowałam, a na bokach położyłam krak, który dał ciekawy efekt spękanej porcelany, miejscami nawet bardzo drobny.
Na zdjęciach wyszło to tak:Dziś taca dojechała na miejsce. Dostałam sms`a od bardzo zadowolonej Basi. Naprawdę kamień z serca mi spadł, bo taca bardzo się podoba, a właścicielka jest zadowolona z zakupu.

Pozdrawiam wszystkich, a Basię szczególnie
Mirella

3 komentarze:

 1. Mirello żadne z tych zdjęć nie oddaje jej uroku ,
  powiem szczerze że nie spodziewałam się tak wspaniałego efektu gdyż masz rację że wygląda akby była porcelanowa :))
  zachwycona jestem dosłownie :)
  dziękuję pięknie :))
  jutro pokaże ją u siebie z linkim do Ciebie bo świat musi usłyszeć o Twojej delikatności i subtelnosci tworzenia :)))
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, aż nie wiem co powiedzieć, bo nie przywykłam do tylu tak wspaniałych pochwał. To nie pierwszy raz kiedy tak wspaniale opisujesz moje prace. Dziękuję Ci bardzo.

   Usuń
 2. spękania idelane!!! mam porcelanę starą , przedwojenną, i takie "podobne" rysy są na niej jak na Twojej tacy!! Świetne delikatne spękania!!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze. Jest mi szalenie miło, kiedy zostawiacie ślad po sobie. Wasze uwagi motywują mnie zawsze do dalszej pracy :o)