Obserwatorzy

piątek, 2 stycznia 2015

Lampiony

Witajcie w Nowym Roku.
Życzę Wam aby był lepszy od poprzedniego, dał Wam wiele radości, spełnienie marzeń i zdrowie, bo człowiek zdrowy ma siłę, energię i zapał do wszystkiego. 

Dziś pokaże Wam moje lampiony zrobione ze starych kieliszków do wina. Z całego kompletu zostały trzy i dwa udało mi się ozdobić jeszcze przed świętami. Jeden stoi nieskończony, czeka na przypływ weny...

Z tych dwóch jeden jest typowo świąteczny - z aniołkami


a drugi może być całoroczny.Na tym pierwszym nie zastosowałam papieru ryżowego, ale serwetkę stołową, efekt wyszedł całkiem ciekawy. Lepiej go widać na starej butelce, którą zrobiłam dawno temu gdy zaczynałam dopiero z decoupage.


i na pierwszych lampionach zrobionych z wysokich szklanek


Kiedy robiłam te pierwsze lampiony i butelkę nie miałam jeszcze papieru ryżowego i nie miałam nawet pojęcia, gdzie go kupić. Przeczytałam wtedy o możliwości użycia go do oklejenia szkła. Użyłam serwetek, które dają całkiem ciekawy efekt, a są łatwiej dostępne. 

Obecnie pracuję nad jedną herbaciarką - czeka już tylko na wykończenie, i dwoma pudełkami, które też czekają na detale i lakier. Tak więc początek roku obfitować będzie u mnie w kilka nowych prac. A na kolejne mam już pomysły, więc wystarczy tylko usiąść i popracować. Cały czas też wyszywam krzyżykiem dość spory obraz, który zajmuje mi sporo czasu wieczorami. Ale na obraz będzie trzeba jeszcze trochę poczekać :o)

Pozdrawiam z bardzo wietrznych okolic Poznania
Mirella

3 komentarze:

  1. Lampiony urocze! Na początku przygody z decoupage także używałam do wykonania lampionów trzeciej warstwy serwetek stołowych,czasem można było uzyskać fajny efekt niczym z papieru ryżowego,obecnie pracuje na ryżowcu. Czekam na herbaciarki i obraz krzyżykiem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lampiony cudne. Pracowita z Ciebie osóbka, herbaciarki i krzyżyki no, no nie tracisz czasu

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniałe, zwłaszcza ten całoroczny!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze. Jest mi szalenie miło, kiedy zostawiacie ślad po sobie. Wasze uwagi motywują mnie zawsze do dalszej pracy :o)